Go Norsk Friluftsliv to main content
20. Oct 2026

UT Pusterommet - tur til Eik Gård på Sundby

Mer informasjon
UT Pusterommet - tur til Eik Gård på Sundby
IconSted
Porsgrunn
Icon Tid
Kl. 11.00 - 15.00
Icon Arrangør
DNT Telemark
Icon Kontaktperson

Litt om UT-Pusterommet

UT-Pusterommet er en turgruppe i DNT Telemark, i samarbeid med Pusterommet på Sykehuset Telemark HF, avd. Skien, Aktiv mot Kreft, Kreftforeningen og  Skien kommune v/ kreftkoordinator. Turgruppens målgruppe er de som enten er i et behandlingsforløp for kreft, eller har vært det. En gang i måneden samles vi og går på tur. Turene skal være tilpasset evne og nivå til gruppen. Stikkord som vi ønsker skal prege turene er:

  • Naturopplevelse
  • Bål
  • Fri fra alt det andre
  • Tid til å være
  • Lavterskel 

Oppmøte for turene er alltid samme tid og sted: Kl. 11.00 på P-plassen ved Kiwibutikken, Skagerak Arena, med felleskjøring til startsted for turene.

Dagens tur går til Sundbyåsen, med parkering ved Dammane ca. kl. 11.30. Vi går en fin, lett rundløype på ca. 2-3 km totalt, med et stopp på Eik Gård. Her får vi servert kake og kaffe, på UT Pusterommets regning. NB! Ha med niste også, samt klær etter vær. 

Vi gleder oss til å dra på tur sammen og ha litt tid til å puste og være.

 

Icon Oppmøtested