NÆRTURENE er turgruppa for deg som er ute etter å gå helt vanlig tur med fokus på det sosiale og på naturopplevelsene. Det er lagt opp til kveldsturer på 2-3 timer i vanlig gå-tempo på ca. 3 km/t. Her er det ikke om å gjøre å komme fort frem, men om å gjøre å ha det hyggelig sammen på tur. Vi har alltid kvalifiserte turledere som sørger for trygg og inkluderende aktivitet.
Ingen påmelding kreves - det er bare å møte opp til riktig tid og sted, og turen er gratis.
Fon. Oppmøte Fon kirke. Turen starter kl 18, er på ca 6-7km. Går vestover jordene og starter oppstigninga mot Fonshøgås (bygdeborg) inni skauen. Det er bratt noen partier, men vi går rolig. På toppen er det flott utsikt østover mot Våle og Holmestrandsfjorden på en god dag. Videre opp på Furuåsen før vi kommer tilbake til kirken fra en annen kant.
Oppmøteplass: Kartlink trykk her.
Turleder Gro Eia
Det oppfordres til samkjøring - kommenter og avtal ved behov inne i facebook-arrangementet du finner i gruppa "NÆRTUR, DNT Tønsberg og Omegn".