Velkommen til kveldstur med Lørenskog turlag.
Denne onsdagen skal vi ha en litt krevende tur i nærområdet både med tanke på stigning, underlag og mørket som kan komme sigende.
Vi møtes på Ekerud utfartsparkering og tar grusveien forbi Elvågaseter til vi krysser veien til Mariholtet. Her tar vi den bratte blåstien opptil «djevelens prekestol» og videre til Svartputt og Lauvtjern. Vi går så blåsti på baksiden av tjernet til Haukåsen. På Haukåsen kan vi nyte en fin solnedgang om været tillater. Så blir det ned fra Haukåsen og "Bratta" ned til grusveien igjen.
Det kan bli litt mørkt inni marka hjemover så ta med hodelykt. Husk gode sko beregnet på steinete (og kanskje glatt) underlag.
Turen er på ca 8 km, opp bratta kan være litt krevende så formen bør være på topp denne ettermiddagen.