Har du lyst til å lære mer om harejakt og få praktisk erfaring i felt? Bli med oss på en spennende introjakt med hund, der vi kombinerer teori, praksis og sosialt samvær rundt bålet. Denne dagen vil du blant annet lære om:
Oppmøte kl. 06.00 på den store parkeringsplassen rett før ferista inn i Holter Almenning (adressen i arrangementet er til en privat bolig, men er rett ved parkeringsplassen, så du kan legge inn denne i google maps eller bruke veibeskrivelsen under).
Krav til deltaker:
Passer for deg som er fersk jeger eller alltid har vært nysgjerrig på harejakt!
Du må ha med:
Har du spørsmål er det bare å ta kontakt!
Pris:
Bindende påmelding. Påmeldingsavgift blir ikke refundert.
Om harejakt:
Harejakt er en tradisjonell og spennende jaktform i Norge som ofte foregår med løs på drevet, halsende hund. Hunden søker opp haren og driver den i en stor runde tilbake mot jegeren, som står på post. Dette krever god kommunikasjon i jaktlaget, tålmodighet og kunnskap om terrenget.