Bli med på introjakt på rådyrbukk i Maridalen 10. 11. 12. eller 13. august.
Introjakt er for deg som er ny til jaktformen. Det vil si at du gjerne må ha jaktet før, men ikke felt rådyrbukk på bukkejakt.
Du får:
Én dag på skytebanen med SJFF JENTER hos Sørkedalen JFF, med teori og skyting på rådyrfigurer på forskjellig hold. Lørdag 13. juni. kl.10.00-12.00.
Én dag med befaring / bli kjent i bukketeigen vår i Maridalen. Tirsdag 16. juni kl. 17.00-19.00.
Én dag med jakt, den 10. 11. 12 eller 13. august 2026.
Deltagerne vil selv være med på rekognosering og være med i teigen for å finne gode poster i god tid før selve jakta.
Det vil bli en befaring i terrenget i juni, så du er fri til å inspiserer terrenget selv i august noen dager før jaktstart. Det er obligatorisk å ha vært med på teori/skytedagen og terrengbefaringen for å kunne delta på jakta.
Bukkejakt foregår med rifle og lokking. Du må ha avlagt storviltprøven for jaktåret 2026/27 med det våpenet du skal bruke, for å kunne delta.
Alt du trenger å vite om introjakt finner du HER
Vi gleder oss til å ta deg med på bukkejakteventyr!