Go Norsk Friluftsliv to main content
27. May 2026

Bli med på klatring i Aurekulpen med Barnas Turlag!

Mer informasjon
Bli med på klatring i Aurekulpen med Barnas Turlag!
IconSted
Kongsberg
Icon Tid
Kl. 17.30 - 20.00
Icon Arrangør
Kongsberg og omegns turistforening

Bli med på klatring i Aurekulpen onsdag 20. mai med Barnas Turlag!

Onsdag 27. mai kl 17:30–20:00 blir det klatring sammen med Kongsberg Klatreklubb K3. Klatringen vil foregå på klubbens klatrefelt Aurekulpen som ligger på Hvambssiden i Sandsvær, nærmere bestemt opp Nesveien. Det er bompassering på Nesveien. For nærmere veibeskrivelse se vedlagte forklaringer.

Arrangementet passer for barn mellom 7 og 15 år. Det vil være sertifiserte personer fra klatreklubben som sikrer barna under klatringen. Klatreklubben stiller med klatreseler. Det er fint om de voksne passer på at barna ikke leker på oversiden av veggene da det er bratt ned.

Oppmøte vil være på en av de anviste parkeringene hvor det står et beachflagg med Turbo/Barnas Turlag. Derfra går vi sammen inn til klatreveggen, ca. 5 min. å gå.

Ta med deg hjelm, det kan like godt være sykkelhjelmen din. Vi bruker alltid hjelm ved uteklatring. Når det gjelder fottøy er det en fordel med joggesko eller fjellstøvler som ikke har så myke såler. Men uansett bruk det du har :-) Ellers stiller Kongsberg Klatreklubb med tau og seler. Ha på gode klær som er lett å bevege seg i.

Ta gjerne med nisten din så spiser vi kveldsmat sammen om du ønsker det.

Vi må dessverre sette en grense på 20 barn. Arrangementet koster 75,- for hvert påmeldte barn. 

Det er værforbehold, men vi satser på oppholdsvær og tørre vegger denne dagen.

Turleder: Espen Pettersen (mob: 918 59 693)

Icon Oppmøtested