Go Norsk Friluftsliv to main content
12. Jul 2026

Til Trollfjordhytta og Trollfjorden med Nordlandsjekta Brødrene

Mer informasjon
Til Trollfjordhytta og Trollfjorden med Nordlandsjekta Brødrene
IconSted
Hadsel
Icon Tid
Kl. 09.00 - 21.00
Icon Arrangør
DNT Vesterålen
Icon Kontaktperson

Denne turen er en kremtur i noe av det mest spektakulære vi har i Vesterålen og en "må-ha-gått"- tur for alle spreke vesterålinger! 

Vi tar "Nordlandsjekta Brødrene" fra Melbu til Austpollen i Sløverfjorden og går over fjellet til Trollfjordhytta ved Isvatnet. Vi besøker Trollfjordhytta for en matpause før vi fortsetter videre ned til Trollfjorden. Der ligger jekta «Brødrene» og tar oss med på en flott båttur gjennom Raftsundet tilbake til Melbu.

Turen starter kl. 09.00 fra kaien til «Brødrene» på Melbu. 
Dette er en krevende tur som kan ta opp mot 12 timer, så det er viktig å ha med seg rikelig med mat og drikke. Terrenget kan være både vått og krevende, så det er viktig å gå med gode fjellstøvler. Gjerne staver om du er vant til å gå med det.
Vi ønsker ikke hunder med på denne turen. 

Turen er en del av SommerMelbu

Pris for å delta på turen er:

Medlemmer: kr 800,-

Ikke medlemmer: kr 1200,-

Les DNTs vilkår for turdeltakelse:   
https://nye.dnt.no/aktiviteter/organiserte-turer/vilkar-for-turdeltakelse/

Foto: Vesterålen Turlag "eier" bildet av jekta Brødrene og Trond Løkke har tatt bildet av Trollfjordhytta. 

Icon Oppmøtested