Myrsetra er en koselig skogshytte i historiske Krokskogen med ni sengeplasser. Bli med oss en helg der vi nyter skogen og koselig selskap sammen.
Lørdag: Vi møtes Bykrysset i Lommedalen kl. 12.45. Deretter er det ni kilometer å gå på blåmerket sti frem til hytta. Når vi kommer frem samarbeider vi om å fyre og å hente vann fra elven. Alle har med egen mat, men vi spiser likevel sammen.
Turen idag er på ca. tre timer inkludert en pause.
Søndag: Vi sover til vi våkner, og spiser frokost sammen. Deretter rydder vi og vasker oss ut av hytta til senest kl. 14. På hjemturen sikter vi oss inn mot Kleivstua for å ta bussen inn til Oslo S. Før vi returnerer til Oslo tar vi et stopp på Solstua om det er åpent. Hjemturen er på ca. fire timer.
Vi tar forbehold om at endringer i programmet kan forekomme. Deltakere vil motta en e-post før turen.
Velkommen på tur!
Generell informasjon
Mat: Alle tar med egen mat og drikke for helgen.
Dato: 31. oktober–1. november 2026
Ankomst/transport: Buss 150 til Bærums verk, videre buss 201A til Bykrysset i Lommedalen kl. 12.43.
Oppmøtested: Bykrysset i Lommedalen kl. 12.45.
Avslutning: Kleivstua senest kl. 18.
Deltakere: 7 + 2 turledere. Om du ønsker det er det selvsagt lov å sove utenfor hytta i telt, hengekøye, tarp mv. Gi i så fall beskjed om dette ved påmelding.
Pris: Overnattingen koster 340 kr for medlemmer og 520 kr for ikke-medlemmer. Utgifter til reise til og fra turen organiseres og dekkes av deltakeren.
Vann: Vann fra elven må kokes før det drikkes.
Utstyrsliste: Alle deltakere må ha med egen lakenpose eller sengetøy. Se DNTs pakkeliste for sommerturer.
Turledere: Terje og Trine
Foto av Myrsetra: fotograf Daniel Jacobsen: https://ut.no/hytte/10781/myrsetra