Go Norsk Friluftsliv to main content
28. Sep 2026

Friluftsglede i høstferien - Gratis aktivitetsdager i Marka!

7b868b23 b01a 4f04 ab29 391730d24ee2 wml
Icon Tid
Icon Arrangør
Skiforeningen
Gratis og åpne høstferieaktiviteter for alle! Hinderløype, klatring, bål og oppdagelsestur på Skullerudstua og Grorud ved Badedammen, mandag–torsdag i uke 40.

Velkommen til Friluftsglede i høstferien! Bli med på fire dager med lek, utforsking og spennende aktiviteter ute i Marka. Skiforeningens instruktører inviterer barna med på oppdagelsesturer i skogen, med fokus på naturglede og mestring.

Hvem passer arrangementet for? Arrangementet passer for barn i alderen 6–10 år sammen med en voksen følgeperson. Hele familien er hjertelig velkommen!

Hva kan du oppleve? Gjennom uka blir det varierte aktiviteter og morsomme utfordringer i naturen, bl.a. hinderløype, natursti, spikking, klyving, matlaging utendørs, oppdagelsesturer i skogen, bål og andre uteaktiviteter.

Aktivitetene tilpasses vær, alder og gruppa som deltar. Målet er å skape gode naturopplevelser gjennom lek, samarbeid og utforsking.

Tid og sted: Mandag til torsdag i høstferien (uke 40) Kl. 10.00–14.00

Arrangementet foregår ved: Skullerudstua og Grorud ved Badedammen

Må man melde seg på? Det er ingen ordinær påmelding – det er bare å møte opp. Kommer dere som en gruppe med flere enn fem barn, ønsker vi gjerne beskjed på forhånd på e-post: friluftsglede@skiforeningen.no

Hva bør man ha med? Ta med klær etter vær, gode sko, sitteunderlag, mat og drikke. Ta gjerne også med noe som kan stekes på bålet.

Veibeskrivelse Skullerud Med bil: Kjør Skullerudveien, ta til høyre inn på Johan Scharffenbergs vei og deretter til høyre inn på Olaf Helsets vei. Parkeringen ved Skullerudstua ligger på høyre side. Kollektivt: Ta T-bane til Skullerud. Derfra er det ca. 10 minutters gange til Skullerudstua.

Grorud Med bil: Kjør Bergensveien forbi Grorud senter og følg veien videre til parkeringen ved Badedammen. Kollektivt: Ta T-bane til Grorud. Derfra er det ca. 20 minutters gange til Badedammen. Du kan også ta buss 62 (Grorud T via Huken) til holdeplassen Skogstad. Herfra er det omtrent 6 minutters gange.

Velkommen til aktive og hyggelige hyggelige høstferiedager ute i naturen!

Tilbudet støttes av Oslo kommune, Miljødirektoratet, Kulturdepartementet og andre.

Icon Oppmøtested