Midt i Sunnmørsalpene ligger den karakteristiske toppen Slogen (1564 moh). Til tross for sitt spisse og bratte utseende er toppen relativt enkel å bestige, men vi understreker at dette er ein krevande tur. Fra toppen har du et fantastisk skue til tindene rundt og dei irrgrønne dalene djupt nede ved Hjørundfjorden.
Ytre Nordfjord Turlag inviterer til felles tur til Sunnmørsalpenes mest kjente topp med mulighet for overnatting på Patchellhytta. Hytta ligg idyllisk til i Habostaddalen ved foten av Slogen. Hytta er eit naturlig utgangspunkt for toppturar til Slogen.
Vi legger opp til to alternativer:
Alternativ 1 (med overnatting)
22. august: Oppmøte kl 1100 i Måløy sentrum (ved torget) eller kl 1330 i Liasætra.
Vi går samlet til hytta og har ettermiddagen fri til utforsking, avslappning eller bading i eit fjellvatn. Alle deltakere er ansvarlig for egen mat og drikke. Nb. Patchellhytta er sjølvbetjent og har ein lager av mat typisk for ei DNT hytte. Husk lakenpose og nok mat til niste neste dagen.
23. august: kl 1130 møter vi resten av følget og går samlet opp til toppen av Slogen.
Overnatting er 275.- for medlemmer av DNT, og 315.- for ikkje-medlemmer.
Tilbake til bilene ca kl 1900.
Alternativ 2 (uten overnatting)
23. august: Oppmøte kl 0700 i Måløy sentrum (ved torget) eller kl 0930 i Liasætra. Ca 4 km før Stranda tar du av mot vest til Engeset, og kjører så på bomvei videre opp Habostaddalen til Liasætra.
Her går man heile turen same dag, og vi møter dei som har overnatta på hytta ca kl1130 der vi vil fortsette samla til toppen av Slogen.
Tilbake til bilene ca kl 1900.
Vennligst skriv i kommentar felt ved påmelding om du velger alternativ 1 eller 2.