Go Norsk Friluftsliv to main content
14. Aug 2026

Dametur til Børgefjell

Mer informasjon
Dametur til Børgefjell
IconSted
Brønnøy
Icon Tid
Icon Arrangør
DNT Sør-Helgeland

Vi gjentar suksessen og planlegger ny dametur i regi av DNT Sør-Helgeland.

Turmål er Børgefjell. 


Program:

Fredag:  Vi samkjører transport fra Brønnøysund på ettermiddagen. Kjører til Tomasvatn og følger merket rute mot Jengelen. Distanse Tomasvatn til Jengelen er ca 16-18 km. Mulig overnatting ved Orrekvatnet. Felles middag på kvelden.

Lørdag: (Evt går vi videre til Jengelen og Langvatnet, ca 2 timer) Turer i området, fjelltur, bading og fiske etter eget ønske. Turleder har flere turtips som vi deler på infomøtet. Felles middag på kvelden.

Søndag: Tur etter eget ønske og retur til Tomasvatnet. Satser på å være i Brønnøysund igjen ca kl.18.00

Planleggingsmøte: Vi tar 1 time felles planlegging onsdag i forveien. Utstyrsliste og øvrig info deles ut på infomøte.

Gradering: Dette er en krevende tur i ulent terreng og uten mobildekning. Vi har noen sengeplasser inne i hytte, men målet er å sove ute i telt og bære all oppakning selv. 

Nærmere informasjon blir sendt ut til de som er påmeldt!

Turleder: Solveig Lomsdal og flere fra DNT SH

Icon Oppmøtested