Go Norsk Friluftsliv to main content
23. Aug 2026

Tur til Tonekollen i Østmarka inkludert yogaøvelser

Mer informasjon
Tur til Tonekollen i Østmarka inkludert yogaøvelser
IconSted
Siggerud
Icon Tid
Kl. 11.00 - 15.00
Icon Arrangør
Lillestrøm og Rælingen Turlag
Icon Kontaktperson

Oppmøtested er Bysetermåsan utfartsparkering i Enebakk. 

Vi starter fra Bysetermåsan og går merket sti til Vangen turisthytte. På Vangen blir det et lite stopp før turen fortsetter over Pølseberget, forbi Tonevann og videre inn i naturreservatet og opp til Tonekollen.


Turen går nordvest siden ned Tonekollen og tilbake til Vangen. Der blir det mulighet for yoga, mat og drikke. Det blir en enkel og kort yoga økt som passer for alle. Vi tøyer de største muskelgruppene vi har benyttet på turen, og vi har fokus på pust og tilstedeværelse i øvelsene.

Tilbaketuren til Bysetermåsan vurderes etter forholdene.

Estimert distanse: 14 Km 

Gradering: Middels krevende 


For å komme til Bystermåsan utfartsparkering:

Nærmeste sted for kollektivtrafikk er Fjell ved Bindingsvann på Riksvei 155 i Enebakk. Buss 550 fra Oslo S – 33 min. Det er ca 4 km inn fra Fjell til Bysetermåsan. 

Kontakt turlederne om du ønsker skyss fra Fjell til møtested.  Begrenset plass i bil, så påmelding eller SMS senest dagen før til turleder Hans Carl er nødvendig for å sikre plass derfra. 


Vel møtt!

Hilsen turleder Hans Carl (905 39 906) mail: hc@varder.no og Catarina Myhre 





Icon Oppmøtested