Bli med på hyggelig tirsdagstur med Bogstad nærturgruppe!
Oppmøte: Ved Sognsvann T-banestasjon kl. 11.00.
Bli med på hyggelig tirsdagstur i nærområdet på Sognsvann 26.mai. Vi starter på vestsiden av Svartkulp og Nedre Blanksjø hvor vi følger umerket sti langs Godbekken opp til Høgås. Etter matpausen går vi tilbake gjennom Skjervenmarka på umerket sti ned til Nedre Blanksjø og på østsiden av Svartkulp tilbake til Sognsvann. Turen blir på ca. 8 km og vil ta ca 3,5 timer inkludert spisepause. Total stigning 180m.
Velkommen!
Varighet: 3 – 3,5 timer og 8,5 km. Turen går på gode umerkede, blåmerkede stier og grusveier
Ta med: Sitteunderlag, godt fottøy, mat og drikke. Klær etter vær og vind. Ekstra klær til pause.
Turledere: Olav Petter og Berit
Velkommen!
Turene er i regi av prosjektet "Aktiv i 100", som har til hensikt å få mer folk ut på tur i Oslo. Turene er gratis og går på stier og turveier i nærheten av der folk bor.
DNT Oslo og Omegn
DNT Oslo og Omegn arrangerer turer i skog og mark hele året. Se vårt aktivitetstilbud her! Mange av våre turer er et gratis tilbud og åpent for alle, men vi oppfordrer alle til å melde seg inn for å bistå oss i vårt arbeid. Her kan du møte andre turvenner, dra på tur med andre og være sosial. Bli medlem i DNT!