Vil du starte Turboklubb i nærmiljøet ditt (Oslo og Akershus)?
For å starte flere Turboklubber trenger vi engasjerte aktive frivillige som kan tenke seg å bidra. Den frivillige må være glad i å være ute og ha lyst til å dele denne gleden med andre i nærmiljøet.
Bli med på infomøte om oppstart av Turboklubb 23.september kl. 20.00 - 21.00. Alle påmeldte får tilsendt lenke til møtet i god tid.
Hva er en Turboklubb?
Turboklubbene ledes av engasjerte frivillige foreldre. Barna er med sine foreldre, og de har ansvar for egne barn. Frilek vektelgges sterkt i Turboklubben, med innslag av uteaktiviteter som vekker nysgjerrigheten for friluftsliv. Noen ganger oppdager vi planter og dyr med forstørrelsesglass. Vi samler på blader og leter etter pinner, leker og legger opp aktivitetene etter hva barna selv har lyst til å gjøre. Kanskje prøver vi oss med kart og kompass, eller bare dingler i hengekøyene og leter etter rare skyer på himmelen? Andre ganger har vi med spikkekniver, eller så har vi disco i gapahuken.
Vi oppfordrer til å lese mer om hva Turboklubb er på våre nettsider før møtet: https://www.dnt.no/dnt-der-du-er/dnt-oslo-og-omegn/aktiviteter/barnas-turlag-oslo/turboklubben/