Go Norsk Friluftsliv to main content
18. Oct 2026

Barnas Turlag Svelvik - Natursti på Speidersletta

Mer informasjon
Barnas Turlag Svelvik - Natursti på Speidersletta
IconSted
Drammen
Icon Tid
Kl. 12.00 - 14.00
Icon Arrangør
DNT Drammen og Omegn
Icon Kontaktperson

Barnas Turlag Svelvik inviterer til natursti, bålkos og masse frilek

Vi starter ved bingen og følger naturstien opp til Speidersletta. Når vi kommer opp, fyrer vi opp bålet, og så skjer det viktigste: frilek! Speidersletta er klar for barn som vil løpe, klatre, utforske, leke og finne på sine egne eventyr. 

Ta med en venn, søsken eller hele familien, her er det bare å bli med. Dette er en lavterskel tur med høy kosefaktor, fin for de minste og for familier som er nye i friluftsliv. Vi holder på i rundt to timer.


Oppmøte og parkering: Møt opp ved bingen ved Tangen skole. Det er parkeringsplasser nedenfor bingen. Fra hovedveien tar du av innkjøringen opp mot Tangen skole. Følg veien opp forbi skolen og rundt en krapp sving. Da ser du parkeringen på venstre side. Bingen ligger rett ovenfor parkeringsplassen. 

Ta med: 
Ta på klær etter været og ta gjerne med noe godt til bålet. 
Og aller viktigst: ta med lekelysten :D


Vi gjør oppmerksom på at på turer og aktiviteter med Barnas Turlag i DNT Drammen og Omegn har foresatte til enhver tid ansvar for sine barn. Oppgaven til turlederne og aktivitetslederne er å legge til rette for tur, aktivitet og lek. 

Fotografering: Som deltaker på turer i regi av Barnas Turlag Svelvik kan det bli tatt bilder av deltakerne underveis. Bildene kan bli brukt i DNTs publikasjoner og på våre nettsider. Vil du ikke at du eller barnet ditt skal bli fotografert, si gjerne fra til turleder. 

Barnas Turlag i DNT Drammen og Omegn arrangerer turer i skog og mark hele året. Mange av våre turer er et gratis tilbud og åpent for alle, men vi oppfordrer alle som benytter seg av vårt tilbud om å melde seg inn for å bistå oss i vårt arbeid (barnemedlemskap koster 150 kr./ kalenderår). Her kan du møte andre barnefamilier, dra på tur med andre og være sosial. Bli medlem i DNT!

Følg gjerne Barnas Turlag Svelvik på Facebook for flere spennende turer og arrangementer: Barnas Turlag Svelvik 


Foto : Sindre Thoresen Lønnes

Icon Oppmøtested