Velkommen til en flott fjelltur hvor vi bor på Fagerheim fjellstugu i 2 netter. Hytta er betjent med fine rom og helpensjon matservering.
Dag 1: Kjører fra Lovisenlund til Ustaoset. Vi går tur 200 høydemeter opp til Usteberget på 1197moh. Herfra er det flott ustyn over Ustaoset og Hallingskarvet. Etter turen kjører vi videre til Fagerheim fjellstugu for middag og overnatting.
Dag 2: Vi går fra Fagerheim inn til Krekkja turisthytte. Det blir en tur på 12 km i lettgått terreng i nydelige omgivelser. Det blir middag og overnatting på Fagerheim denne kvelden også.
Dag 3: Vi pakker alt i bilen og kjører til Geilo og videre inn til Presteseter på 1250 moh som ligger ved foten av Hallingskarvet. Derfra skal vi gå opp til Tvergastein som er hytta til Arne Næss. Denne turen blir da på 14 km t/r med 250 høydemetere. Totalt 5 timers tur.
Vi kjører hjem igjen til Larvik samme ettermiddag.
Pris for 2 døgn inklusiv helpensjon mat.
Enkeltrom 3800.-
Dobbeltrom 3200.-
4 sengs rom til kr 2800.-
Pris for guiding og turledelse må påregnes i tillegg.
Overnatting og mat bestiller dere selv ved å sende epost til Fagerheim Fjellstugu: PÅMELDING
Gi beskjed til turleder Randi Sælebakke når du er meldt på, sms : 90950268